بازی کردن نقش احزاب از سوی جنبش دانشجویی خطرناک است/ جنبش دانشجویی نمی‌تواند رهبری فعالیت‌های ملی را برعهده بگیرد

سردبیر روزنامه صبح امروز با بیان اینکه جنبش دانشجویی هر گاه سعی کرده برای کل کشور استراتژی سیاسی تعیین کند، فاجعه آفریده است، گفت: جنبش دانشجویی باید یا شاخه سیاسی احزاب باشند یا بخشی از شاخه جوانان آنها. اینکه جنبش دانشجویی بخواهد نقش احزاب را بازی کنند، بازی خطرناکی است.

انحلال رقیب را حل مسئله می‌شماریم / اولویت ما حل کردن مسائل است نه پیدا کردن مقصر

محمدمهدی مجاهدی در همایش «کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال»:

انحلال رقیب را حل مسئله می‌شماریم / اولویت ما حل کردن مسائل است نه پیدا کردن مقصر

محمدمهدی مجاهدی با توجه قرار دادن دانشگاه به عنوان مرجعیت علمی و وجود نسل دانشجو در دانشگاه، بیان کرد: دانشگاه باید کانون امید باشد و ما الان نباید مقصر را پیدا کنیم، اولویت ما حل کردن مسائل است و وقتی که ما مسائلمان را حل کردیم وقت برای پیدا کردن مقصر هم داریم.

مدیریت سالخورده توان حل مشکلات کنونی کشور را ندارد/ وضعیت سیاسی کشور بدتر از زمان شاه نیست/باید در فضاهای غیراحساسی به گفت‌وگو بنشینیم

غلامحسین کرباسچی با بیان اینکه مذاکره ملی فقط میان جناح‌ها نیست، گفت: به دلیل نوع مشکلات و گستردگی فضای رسانه‌ای، باید در کل جامعه، جریان مذاکره ملی و تفاهم بر مصالح ملی کشور به یک جریان عمومی تبدیل شود و برای تبدیل شدن به این مهم، جنبش دانشجویی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

گذاشتن قیدها بر جنبش دانشجویی نباید موجب عدم فعالیت آنها شود

احمد بخارایی در همایش «کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال»:

گذاشتن قیدها بر جنبش دانشجویی نباید موجب عدم فعالیت آنها شود

عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه جنبش دانشجویی دارای یک هویت، فرایند و هویت مشخص است، تصریح کرد: گذاشتن قیدها بر جنبش دانشجویی نباید افراد را اذیت کرده و موجب عدم فعالیت دانشجویی شود.

همایش کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال؛ با سخنرانی کرباسچی، علوی تبار، مجاهدی و بخارایی

انجمن اندیشه و قلم با همکاری کانون اندیشه دانشجوی مسلمان برگزار می‌کند؛

همایش کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال؛ با سخنرانی کرباسچی، علوی تبار، مجاهدی و بخارایی

همایش «تجربه کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال؛ فرصت‌ها، تهدیدها و چشم‌انداز آینده» با سخنرانی غلامحسین کرباسچی، علیرضا علوی تبار، محمد مهدی مجاهدی و احمد بخارایی در روز چهارشنبه 9 اسفند از ساعت 13 در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود.

ورعی: حکومتی که وظایفش را در قبال مردم انجام ندهد، نباید از آنان انتظار پیروی داشته باشد/ کرمانی: نتوانسته ایم الگوی مناسبی از حضرت زهرا ارائه دهیم

حجت الاسلام ورعی با تاکید بر اینکه اگر حکومت وظایف خود را در قبال مردم انجام ندهد، نباید از مردم انتظار پیروی داشته باشد، افزود: اگر کسی در مقابل ظلمی که به او روا داشته میشود، سکوت کند و این سکوت باعث شود ظالم در ظلم خود جری تر و گستاخ تر شود، شخص مظلوم مجاز نیست از ظلمی که به او شده است، صرف نظر کند.

مهریزی: ملکه سبا بیانگر نگاه قرآن به حکومت‌داری زنان است/ ما همچنان بر سر معاون وزیر شدن زنان دعوا داریم

استاد دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به تصویری که قرآن از زن ارائه کرده است، تأکید کرد: متاسفانه فرهنگ ما با فرهنگ قرآن فاصله دارد و نگاه قرآنی به مسائل، بسیاری از مشکلاتی را که درعرصه‌های فرهنگی و اجتماعی با آن مواجهیم، حل خواهد کرد و مثلا مذمت نگاه تحقیرآمیز به زنان، روندی است که از سال اول نزول قرآن آغاز می‌شود.

پروازی: دین برای زیستن در گذشته نیست/ چرا نتوانسته ایم نگاه انسانی و امروزی از زهرای اطهر ارائه دهیم؟

حجت الاسلام پروازی گفت: قبل از اینکه مقابل جوانانمان قرار بگیریم و به آنها بگوییم چرا از شخصیت هایی مانند حضرت زهرا الگو نمی گیری، باید به مسئولان فرهنگی و دینی مان بگوییم چرا نتوانسته ایم حضرت زهرا را از کانال تاریخ به سلامت بگذرانیم و نگاهی انسانی و امروزی از او ارائه دهیم؟ 

پیام تسلیت هیات مدیره انجمن اندیشه و قلم خطاب به صالح نقره‌کار دبیر گروه حقوق انجمن اندیشه و قلم

س از انتشار خبر درگذشت بانو احترام‌السادات نواب صفوی، هیات مدیره انجمن اندیشه و قلم با انتشار پیامی این ضایعه را به بازماندگان آن مرحوم خصوصا آقای صالح نقره‌کار دبیر گروه حقوق انجمن اندیشه و قلم تسلیت گفت.

معارف: خوارج معصیت مسلمانان را برابر  با کفر می دانند/ رویکرد اعتدالی امامان شیعه در برابر خوارج و مرجئه

استاد علوم قرآن و حدیث دانشگاه تهران تاکید کرد: اگر بپذیریم ایمان دو شاخصه قوی ایمان، اعتقاد به ولایت و انجام فرائض و پرهیز از معاصی است، این دو شاخصه را در شخصیت بانو حضرت زهرا (س) می بینیم.