مثلث مسائل جامعه کارگری؛ امنیت شغلی، تامین زندگی و تحرک تشکلی

برگزاری نشست "حقوق کارگر، چالش های نهادی، ساختاری و راهکار های پیش رو":

مثلث مسائل جامعه کارگری؛ امنیت شغلی، تامین زندگی و تحرک تشکلی

جامعه کارگری کشور با مسائل متعددی دست به گریبان است که از دید فعالان این بخش می توان آنها را در سه بخش امنیت شغلی، تامین معیشت و فعالیت تشکل های کارگری دسته بندی کرد.

نشست "جادو یا تابوی صادق هدایت" با حضور حسین پاینده و حسینی زاد

هفتمین برنامه سلسله نشستهای صد سال ادبیات ایران:

نشست "جادو یا تابوی صادق هدایت" با حضور حسین پاینده و حسینی زاد

نشست "جادو یا تابوی صادق هدایت" با حضور دکتر حسین پاینده استاد دانشگاه علامه طباطبایی و محمود حسینی زاد نویسنده و منتقد ادبی روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۶:۳۰ در تالار خیام خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات الهی، نبش خیابان ورشو برگزار می شود.

بررسی ریشه مصائب کارگران، در نشست چالشهای حقوق کارگر

گروه حقوق انجمن اندیشه و قلم با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌کند:

بررسی ریشه مصائب کارگران، در نشست چالشهای حقوق کارگر

نشست "حقوق کارگر، چالش های نهادی، ساختاری و راهکار های پیش رو" روز چهارشنبه 25 بهمن ساعت 17 تا 19 در سالن خیام خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات‌اللهی، نبش خیابان ورشو برگزار می شود.

محمد توسلی: مرحوم بازرگان با وجود تمام هزینه‌ها ایستاد و به رسالت خود ادامه داد/ عباس سلیمی نمین: امام (ره) به بازرگان احترام می‌گذارد اما راهبرد او را قبول نداشت

محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی در میزگرد «فراز و فرود دولت موقت» گفت: مرحوم بازرگان به رغم تمام هزینه‌ها ایستاد و به رسالت خود ادامه داد. عباس سلیمی نمین پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه امام به لحاظ فردی به بازرگان احترام می‌گذارد اما راهبرد او را قبول نداشت، گفت:‌شورای انقلاب، بازرگان را پیشنهاد داد و امام پذیرفت.امام می‌داند بازرگان اعتقادی به اجماع مردم ندارد اما شورای انقلاب انتخاب کرده و امام هم حکم داده است.

فراستخواه: بازرگان مخالف تمام شده دانستن پروژه ایران بود/ او می‌فهمید دین برای جامعه ایران هم مساله است و هم راه حل

دکتر مقصود فراستخواه با بیان این که «بازرگان مخالف تمام شده دانستن پروژه ایران بود»، گفت: او با درک مسئولانه می‌فهمد دین برای جامعه ایران هم مساله است هم راه حل.

حاتم قادری: بازرگان مثل روشنفکران دینی دنبال ارائه نقشه راه بود، اما کتابش بیشتر زمینه ساز رادیکالیسم شد

بازرگان به عنوان یک روشنفکر دینی به دنبال گرفتن نقشه راهی از دین بود، اما کتاب راه طی شده او به جای این که در جای خودش استفاده شود جای دیگری قرار گرفت و زمینه ساز تقویت اندیشه رادیکالی در کشور شد

معتمدی مهر: گفتمان بازرگان در سیاست و دیانت راه حل جامعه امروز ماست/ جمهوری دموکراتیک اسلامی مستند به اساسنامه شورای انقلاب بود

مهدی معتمدی مهر با بیان این که گفتمان بازرگان در سیاست و دیانت راه حل جامعه امروز ماست، اظهار داشت: بازرگان مفاهیم کتاب «آخرت و خدا، هدف بعثت انبیا» را سال 43 در کتاب «بعثت و ایدئولوژی» هم بیان کرده بود و متهم کردن او به تغییر نگاهش منصفانه نیست.