راغفر: مسائل شائبه‌دار اقتصادی، تورم، نارضايتی و اغتشاش به وجود می‌آورد/ رونمایی یاشار سلطانی از بودجه های نجومی در شهرداری تهران!/ موسساتی که وجود خارجی ندارند، اما بودجه داشتند!

نشست «اصلاح بودجه به نفع مردم» با سخنرانی حسین راغفر و یاشار سلطانی و به همراه اکران مستند «جدول 17» ساخته محسن ماندگاری برگزار گردید.

نشست اصلاح بودجه به نفع مردم با پخش فیلم جدول ۱۷ برای اولین بار

گروه اقتصاد و مدیریت انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌کند؛

نشست اصلاح بودجه به نفع مردم با پخش فیلم جدول ۱۷ برای اولین بار

در نشستی با عنوان "اصلاح بودجه به نفع مردم" موضوع تعلق بودجه به برخی مراکز و نهادها از نظر اقتصادی، رسانه ای و اجتماعی با حضور دکتر راغفر اقتصاددان، یاشار سلطانی روزنامه نگار و محسن ماندگاری سازنده مستند جدول 17 بررسی می شود. این نشست که روز سه شنبه ۲۶ دی ماه از ساعت ۱۶ در خیابان سهروردی شمالی - بین بهشتی و مطهری - خیابان میرزایی زینالی غربی - کوچه پاکزاد نیا، پلاک 15، سرای محله عباس آباد برپا می شود.

پدید آمدن غرب، مکر الهی نیست/ نسبت انقلاب و توسعه

داوری اردکانی در دیدار با اعضای انجمن اندیشه و قلم:

پدید آمدن غرب، مکر الهی نیست/ نسبت انقلاب و توسعه

در ادامه دیدارهای اعضای انجمن اندیشه وقلم با صاحب نظران و اندیشمندان، تعدادی از اعضای این انجمن با حضور در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با رضا داوری اردکانی رئیس این فرهنگستان دیدار و گفتگو کردند.

علی مطهری: زنان پوشیده‌تر ظاهر شوند تا مورد آزار قرار نگیرند/ آزاد بودن حجاب عملی نیست/آذر منصوری: مسأله پوشش زنان باید به گفت‌وگو گذاشته شود و غلبه یک نگاه بر سیاست‌گذاری در این‌باره غلط است

نشست "ارزیابی کارنامه جمهوری اسلامی درباره حجاب" به همت گروه علوم اجتماعی انجمن اندیشه و قلم و با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد. در این نشست علی مطهری؛ نماینده مردم تهران در مجلس و آذر منصوری؛ فعال حوزه زنان به ایراد سخنانی پرداختند.

مصباحی مقدم: نتایج امروز محصول کار مدیران اقتصادخوانده است و ربطی به اسلام ندارد/ عزتی: به جای پایبندی به علم اقتصاد موارد انحرافی به دین نسبت داده و از پیشرفت بازمانده ایم

دکتر مصباحی مقدم در نشست «اقتصاد اسلامی از شعار تا عمل» وضعیت اقتصادی کشور را حاصل کار مدیران اجرایی اقتصادخوانده خواند و گفت: این نتایج که ۸۰ درصد سپرده های بانکی در اختیار ۲ درصد مردم است، هیچ ارتباطی به اقتصاد اسلامی ندارد. دكترعزتی، استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس نیز با بیان این که در دين فقط آرمانها و اصول ذكر شده، گفت: نبايد انتظار داشته باشيم از اسلام علم اقتصاد در بيايد.اقتصاد موضوع است، پول اسلامی وكالاي اسلامی نداريم پس به این معنا اقتصاداسلامی و غيراسلامی نداريم.

نزاع سه استاد بر سر اصلی‌ترین مسأله دانشگاه در ایران

بررسی «اصلی ترین مساله دانشگاه در ایران» توسط نعمت‌الله فاضلی، احمد بخارایی و قاسم پورحسن

نزاع سه استاد بر سر اصلی‌ترین مسأله دانشگاه در ایران

نشست «اصلی‌ترین مسأله دانشگاه در ایران» به همت انجمن اندیشه و قلم، انجمن جامعه‌شناسی و مرکز سپهر اندیشه سازمان جهاد دانشگاهی تهران با حضور دکتر نعمت‌الله فاضلی، دکتر قاسم پورحسن و دکتر احمد بخارایی برگزار شد.

بررسی کارنامه جمهوری اسلامی در مساله حجاب با حضور مطهری، فیاض، واعظی و آذر منصوری

بررسی کارنامه جمهوری اسلامی در مساله حجاب با حضور مطهری، فیاض، واعظی و آذر منصوری در آستانه ه‍شتادودومین سالگرد ‌کشف حجاب،گروه علوم اجتماعی انجمن اندیشه و قلم با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌کند:

بررسی کارنامه جمهوری اسلامی در مساله حجاب با حضور مطهری، فیاض، واعظی و آذر منصوری

نشست ارزیابی کارنامه جمهوری اسلامی درباره حجاب با هدف نقد و بررسی سیاست‌گذاری‌ها و تاثیرات آن با سخنرانی علی مطهری و پنل علمی با حضور منصور واعظی، ابراهیم فیاض و آذر منصوری روز چهارشنبه 13 دی ساعت 15:30 در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ واقع در میدان ولیعصر، خیابان دمشق، پلاک 9 برگزار خواهد شد.

سرانجام مناظره درباره «اقتصاد اسلامی؛ از شعار تا عمل» برگزار می‌شود

به همت گروه توسعه انجمن اندیشه و قلم و با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی؛

سرانجام مناظره درباره «اقتصاد اسلامی؛ از شعار تا عمل» برگزار می‌شود

مناظره با موضوع «اقتصاد اسلامی؛ از شعار تا عمل» روز سه شنبه 12 دى ماه ساعت 16 در سالن خیام خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد که طی آن دکتر مرتضی عزتی رئیس انجمن اقتصاد اسلامی و دکتر غلامرضا مصباحی مقدم رئیس پیشین کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناظره خواهند پرداخت.

نشست "اصلی ترین مساله دانشگاه در ایران" برگزار می شود

با همکاری انجمن اندیشه و قلم، انجمن جامعه شناسی ایران و مرکز فرهنگی سپهر اندیشه سازمان جهاد دانشگاهی تهران؛

نشست "اصلی ترین مساله دانشگاه در ایران" برگزار می شود

نشست "اصلی ترین مساله دانشگاه در ایران" با حضور دکتر قاسم پورحسن، دکتر نعمت‌الله فاضلی و دکتر احمد بخارایی روز دوشنبه 11 دی ساعت 15 در سالن کمال دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

هداوند: حذف انتخاب رییس‌جمهور باعث تضعیف نظام قانون اساسی است/جلالی: امکان ظهور رژیم پارلمانی در کشور وجود ندارد

مهدی هداوند با بیان اینکه حذف انتخاب رییس‌جمهور باعث تضعیف نظام قانون اساسی است، گفت: حذف این پست انتخابی یعنی یکی از آیتم گذار به قانون اساسی را از بین می‌برید و وزنه مشاغل انتخابی را کم می‌کنید و وزنه مشاغل انتصابی را تقویت می‌کنید./محمد جلالی نیز در این نشست گفت: رژیم پارلمانی با وضعیت موجود امکان ظهور و وجود ندارد زیرا بحث احزاب، انتخابات و نقش دولت کشور باید مشخص شود.