نشست «تحکیم وحدت؛ از ظهور تا افول» با حضور داوود سلیمانی، علی باقری، علیرضا سیاسی راد و عبدالله مومنی برگزار می‌شود

در آستانه 16 آذر و روز دانشجو، گروه تاریخ انجمن اندیشه و قلم، نشستی را با عنوان «تحکیم وحدت؛ از ظهور تا افول» با حضور داود سلیمانی، علی باقری، علیرضا سیاسی‌راد و عبدالله مؤمنی به نمایندگی از نسل‌های مختلف دفتر تحکیم وحدت در روز دوشنبه 13 آذر از ساعت 17 در مجتمع فرهنگی الرحمن واقع در خیابان سپهبد قرنی، نرسیده به پل کریمخان زند، کوچه دهقانی‌نیا (خسرو سابق) برگزار می‌کند.

سبحانی: عمده نمایندگان دنبال دوستی با دولت، بانک‌ها و بهزیستی وکمیته امدادند/ انصاری: به آیت‌الله جنتی گفتم نتيجه سخت‌گيری سياسی شما حضور اهل شعار و ريا در مجلس شده است و ایشان متأثر شد

دکتر حسن سبحانی و حجت‌الاسلام مجید انصاری به عنوان نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، با حضور در نشست «مجلس، انتظارها و عملکردها» که به مناسبت روز مجلس برگزار شده بود، نقدهای صریح و تندی را به راه طی شده در 10 دوره مجلس شورای اسلامی داشتند.

نقد عملکرد مجلس در ایران با حضور مطهری، مجید انصاری وحسن سبحانی

نشست «مجلس شورای اسلامی، انتظارات و عملکردها»  با حضور دکتر علی مطهری ،  حجت الاسلام مجید انصاری و دکتر حسن سبحانی از سوی گروه سیاست نظری انجمن اندیشه و قلم روز 11 آذرماه از ساعت 15:30 در سالن مجتمع فرهنگی الرحمن واقع در خیابان قرنی، نرسیده به پل کریم خان، کوچه دهقانی نیا برگزار می‌شود.

جلال آل احمد؛ از واقعیت تا قرائت رسمی

ششمین نشست از سلسله نشست‌های صد سال ادبیات ایران:

جلال آل احمد؛ از واقعیت تا قرائت رسمی

در ادامه سلسله نشست های صد سال ادبیات ایران، نشست «جلال آل احمد؛ از واقعیت تا قرائت رسمی» با حضور دکتر احمد ابومحبوب و دکتر احمد بخارایی روز یکشنبه 12 آذر ماه ساعت 17 در سالن حافظ خانه اندیشمندان‌ علوم‌ انسانی برگزار می شود.

سیدحسن خمینی: بعد روشنفكری و ضد تحجر انقلاب و امام نبايد تضعيف شود

آیت‌الله سید حسن خمینی در دیدار با اعضای انجمن اندیشه و قلم، با تأکید بر اینکه «انقلاب اسلامی ایران به هیچ وجه یک انقلاب متحجرانه نبوده است»، گفت: بعد روشنفكری و ضد تحجر انقلاب و امام(ره) نبايد تضعيف شود.

ابرمسأله جامعه ایران؛ ادغام دین و دولت، اقتصاد رفاقتی، زوال حیات سیاسی یا جابجایی خرده‌ نظام‌ها؟

با حضور هاشم آقاجری، جواد غلامرضا کاشی، حسین راغفر و احمد بخارایی بررسی شد:

ابرمسأله جامعه ایران؛ ادغام دین و دولت، اقتصاد رفاقتی، زوال حیات سیاسی یا جابجایی خرده‌ نظام‌ها؟

در نشستی که عصر پنج‌شنبه 25 آبان، از سوی انجمن اندیشه و قلم و انجمن جامعه‌شناسی ایران در مجتمع فرهنگی الرحمن برگزار شد، چهار تن از اساتید دانشگاه در رشته‌های مختلف علوم انسانی، به این پرسش پاسخ دادند که «اصلی‌ترین مساله جامعه ایران چیست؟».

هادی: جهت‎دهی گالری‌داران به هنر خطرناک است/ مژده طباطبایی: حیات هنر و هنرمند به دیده شدن است/فرامرزی: در جامعه ضعیف، هنرمند دچار مشکل است/ مریدی: به جای کشف مافیا ببینیم کدام کار هنری می فروشد؟/ گودرزی: توقع خرید آثار هنری از سوی دولت اشتباه است

در نشست‌ »اقتصاد هنر معاصر» تنی چند از اساتید و پژوهشگران هنر و نقاشی، به بحث و تبادل نظر درباره اقتصاد هنر و جایگاه گالری ها پرداختند.

نشست «اصلی‌ترین مساله جامعه ایران در چهار نگاه»

انجمن جامعه‌شناسی ایران و انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌کنند

نشست «اصلی‌ترین مساله جامعه ایران در چهار نگاه»

نشست «اصلی‌ترین مساله جامعه ایران در چهار نگاه» از سوی گروه مسائل و آسیب های اجتماعی انجمن جامعه شناسی ایران، گروه علوم اجتماعی انجمن اندیشه و قلم و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات روز پنج‌شنبه 25 آبان ماه از ساعت 15 در محل پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی "پایین تر از میدان ولی عصر، خیابان دمشق، پلاک 9" برگزار می‌شود.

کلاس آموزش آواز مخصوص آقایان با تدریس امیرحسین استیری

گروه هنر انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌کند:

کلاس آموزش آواز مخصوص آقایان با تدریس امیرحسین استیری

این دوره آموزشی مختص آقایان که برای سطوح ابتدایی و متوسط و تمامی سنین مناسب است، هر هفته از روز پنج‌شنبه 2 آذر به مدت ۱۰ جلسه از ساعت 17 الی 20 در محل دفتر انجمن اندیشه و قلم به نشانی سه راه طالقانی، خیابان خواجه نصیر، کوچه مفیدی، پلاک یک مجتمع مفید برگزار می شود.

برگزاری کلاس آموزش تار با تدریس حمیدرضا اکبری

گروه هنر انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌کند:

برگزاری کلاس آموزش تار با تدریس حمیدرضا اکبری

این دوره آموزشی هر هفته از روز جمعه 3 آذر به مدت 10 جلسه از ساعت 9 الی 13 در محل دفتر انجمن اندیشه و قلم به نشانی سه راه طالقانی، خیابان خواجه نصیر، کوچه مفیدی، پلاک یک مجتمع مفید برگزار می شود.